Darky odpowiada

03.09.2008; 18:57   Autor: Game   wyświetleń: 39682

Jaki był cel połączenia się PGSPokerStrategy.com z Wildą D-Link? Przecież ówczesny PGS dałby sobie sam radę na polskiej scenie esportowej. Czy zależało Wam na kasie, podniesieniu motywacji / morali w obu zespołach czy może stworzeniu największego gamingu w Polsce?

Przede wszystkim oba zespoły chciały się jeszcze bardziej rozwinąć. Spotkaliśmy się kilka razy, rozmawialiśmy o wszystkich plusach i minusach, obecnych problemach obu zespołów i właśnie w fuzji widzieliśmy najwięcej korzyści. Oba zespoły działały w oparciu o zupełnie rożne modele i dzięki temu wiedzieliśmy, że będziemy się nieźle uzupełniać.


Wiele osób wyśmiało Wasze logo. Powstało wiele parodii. Jak Ty skomentujesz tą całą sytuację?

W necie, a zwłaszcza w polskim esporcie, zazwyczaj wszystko jest krytykowane, wyśmiewane. Znów od maja nigdy nie słyszałem takich opinii, wręcz odwrotne - że nieźle pasuje do koszulek, że nieźle wygląda na naszych tapetach itp. Nasze logo na pewno jest rozpoznawalne, więc spełnia swój cel.


Jak długo negocjowaliście z MYMem na temat składu Counter-Strike 1.6? Jeżeli PGS.MYM wygra ESWC, kasę bierze PGS czy MYM? Utrzymujecie kontakt z zawodnikami?

Po ESWC Masters dość szybko doszliśmy do porozumienia. Ważne, że w tych rozmowach była jeszcze trzecia strona - ESWC, które akceptowało bądź nie nasze pomysły na rozwiązanie problemu slota. To już akurat wiemy, kto wygrał ESWC. Dziwi mnie to pytanie o pieniądze - przecież to jest wyłącznie sprawa zawodników, nas, MYM no i ESWC - czemu od razu próbuje się zajrzeć komuś do portfela? Odcinając się od bezpodstawnych oskarżeń: w naszych negocjacjach z MYM nie było mowy o żadnych pieniądzach dla PGS.


Od dawna prowadzisz "wojnę" z FOMFNYm. Krytykuje kroki D-Link PGS w większości swoich artykułów. Co jest powodem tych gier słownych? Jeżeli masz mu coś do powiedzenia to proponuję to teraz z siebie wyksztusić.

Chyba właśnie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Wiesz, gdy widzę na jego serwisie news o wspomnianym slocie czy wyśmiewający nazwę to po prostu źle mi się robi. Zamiast się cieszyć, że się udało (a chyba każdy zdaje sobie sprawę, że to nie było łatwe) to taki FOMFNY próbuje znaleźć punkt do zaczepki... Nie od dziś wiadomo, że robi to dla kasy, co zresztą powiedział na antenie HSTV. W momencie, gdy tak naprawdę esport raczkuje, w mojej opinii takie osoby po prostu przeszkadzają więcej niż pomagają.


Co jakiś czas na eSpmanii pojawiają screeny Waszej nowej strony. Są one prawdziwe? Jak idą prace nad nią?

Nie wiem, czy wszystkie widziałem. Faktycznie część z nich to screeny z jakiegoś etapu rozwoju strony. Premiera już niedługo, na dniach ;-).


Jak zaczęła się Twoja praca w PGS?

Zależy jak na to patrzeć, byłem w zespole od samego początku, czyli od 8 kwietnia 2004, kiedy to powstało Pentagram Connexion. Od maja 2007 udało nam się sprofesjonalizować działalność i od tego czasu pracuję w biurze PGS w Warszawie.


Gdyby któraś z największych organizacji złożyła Ci wyśmienitą ofertę pracy pod względem finansowym przyjąłbyś ją ?

Każdą ofertę na pewno bym rozważył, ale wątpię, bym łatwo i szybko zmienił organizację tylko ze względu na pieniądze. Szczerze mówiąc, gdyby tu chodziło tylko o nie to już dawno poświęciłbym się łatwiejszej i mniej wymagającej pracy. Są jednak ambicje, a ja jestem w tym zespole ponad 4 lata i mam tu jeszcze sporo do zrobienia.


Czy zawodnicy D-Link PGS posiadają kontrakty i dostają miesięczną pensję? Jeśli tak to możesz zdradzić szczegóły?

Każdy gracz w naszym zespole podpisuje umowę/kontrakt, na podstawie której możemy np. przekazać mu najwyższej jakości sprzęt do grania od firmy Razer. Najlepsi z nich dostają wynagrodzenia, jednak nie chciałbym zwracać szczegółów. Osobiście podchodziłbym do tych pieniędzy, jako do stypendiów, a niekoniecznie pensji.


Kiedyś powiedziałeś że CS 1.6 jest zupełnie nie opłacalny. Dlaczego teraz do niego wróciliśćie?

Czy wróciliśmy? Po części na pewno tak, staramy się robić dla tej sceny ciekawe rzeczy, jednakże z rozwagą. Jeśli miałbym wybierać między CS, a wszystkimi innymi grami razem w D-Link PGS to wciąż wybrałbym pozostałe gry.


Macie w planach przyjęcie na stałe dywizji CS 1.6? Według wielu osób największy gaming powinien mieć w swoich szeregach przynajmniej 5 dobrych graczy "kantera".

Niczego nie przekreślamy i bacznie przypatrujemy się naszej rodzimej scenie. Jeśli zdecydujemy się otworzyć po raz kolejny tę sekcję to na pewno będzie ona oparta na polskich graczach, a nie zagranicznych (chociaż mieliśmy parę naprawdę ciekawych ofert).


Czy rozstawienie Waszych przedstawicieli na ESWC 2008 jest dobrze podyktowane przez organizatorów czy Paladyn powinien być wyżej a PGS.MYM niżej?

Wydaje mi się, że rozstawienie było dobre dla Polaków na ESWC. Nie mówiąc już tylko o D-Link PGS - szkoda, że Matrox oraz Paladyn trafili naprawdę trudne grupy.


Słabsze klany, które pragną się wybić mają szansę do Was dołączyć czy bierzecie tylko "sprawdzoną markę"?

Na pewno nie przyjmiemy nikogo na słowo honoru, zawsze patrzymy na wyniki w turniejach, zwłaszcza na wyniki z krajową czołówką. Gdy ich nie ma trudno mówić o przyjęciu takiego zespołu i udzielenia mu wsparcie ze strony D-Link PGS.


Jaką teraz pełnisz rolę w D-Link PGS i na czym ona polega?

Przede wszystkim zajmuję się wszystkim związanym z działalnością medialną drużyny. Średnio, co trzy-cztery dni pojawiają się różne propozycje wywiadów, bądź zapytania od prasy. Na mojej głowie spoczywa też administrowanie biurem PGSu, a mając blisko 100 osób w organizacji jest to zdecydowanie zajmujące czas. Staram się także pracować nad marketingiem zespołu i organizacji poprzez różne projekty (np. PGS TNT w CDA).


Jakie macie plany na drugą połowę roku? WCG, HLC, PGA?

Z pewnością nasi gracze pojawią się na wszystkich wymienionych imprezach. Ba, liczę, że je wygrają. Obecnie na celowniku mamy WCG, gdzie będziemy walczyć o wyjazdy na światowe finały w Warcrafcie, Need For Speedzie oraz FIFIE. Na PGA prawdopodobnie będziemy obecni w większym wymiarze, ale to jeszcze za wcześnie na więcej szczegółów.


Można było zobaczyć Waszą dywizje Dota na lanie sTGK, które miejsce zajęliście i czy poziom był wysoki?

Wygraliśmy :-). Drużyna DOTA praktycznie nie przegrywa spotkań w naszym kraju, widzę tutaj duże podobieństwo do CSa sprzed jakiegoś czasu. O poziom musiałbyś zapytać samych zawodników, ale z tego co wiem, pojawiło się parę zespołów znanych na scenie.


Wasza tymczasowa dywizja CS'a wygrała ESWC. Jak oceniasz ich postawę? Dużo osób sądziło, że "dawna Złota Piątka" się już skończyła i nie grają tak jak kiedyś.

Sami gracze w wywiadach przyznali, że mają nadzieję, że to początek ich dobrej passy. Rzeczywiście przez rok od wygrania poprzedniego ESWC nie mieli rewelacyjnych rezultatów. Z drugiej strony nie uważam, by były one złe (top4 kode5, pierwsze miejsce na DreamHack, drugie na SEC).


Na stronie SK-Gaming pojawił się artykuł, w którym jest napisane, że slota na ESWC 2009 otrzymujecie Wy (PGS). Jaka jest prawda ?

Odpowiedziałem w komentarzu na SK. ESWC nie skontaktowało się jeszcze z nami w tej sprawie, na pewno, gdy otrzymamy od Francuzów informacje przekażemy je za pośrednictwem naszej strony.
Komentarze

~ Cs"ista 09.04.2010; 20:42
Fajna MAPKA cs_bikini duża hosty inne niż zwykle ;D i najlepsze to ze miejsca do kampienia morze tunel w gorach i baseny :] .
~ Fikur 04.09.2008; 15:23
nikt nie niewyczul ironi jak to fomfny mowil w hs radio?
~ Krzychu 03.09.2008; 19:05
GJ

autor:

tresc:Redakcja serwisu CS16.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy czytelników.
eljot Stomatologia Częstochowa