HanisH odpowiada

06.12.2008; 20:58   Autor: game   wyświetleń: 39759 Witajcie ! Dziś rozmawiam z 26 letnim Bartkiem 'Hanishem' Haniszewskim, były gracz UCP.

Jak oceniasz wasz występ na Allegra 2k8 ?

O tym, że jedziemy dowiedzieliśmy się na 24 godziny przed pierwszym meczem. Zważywszy na to, że od 3 tygodni przed Allegrą nie było okazji porządnie poćwiczyć (syrius miał remont, a oplo popsuł komputer) to nie byliśmy zbytnio przygotowani.


Jak oceniasz samą imprezę PGA ?

Impreza świetna, zdecydowanie lepsza od Heyah Logitech CyberSport 2008 i wielu innych na jakich eventach miałem okazje zagrać. Troszkę organizacja chwilami nawalała i było zdecydowanie za głośno.


Przegraliście sromotnie z Frag eXecutors podczas INFG, dlaczego aż 16:2. Byli poza waszym zasięgiem ?

Tego dnia byli zdecydowanie poza zasięgiem. Wynik ciut za wysoki no ale zaczęliśmy d2 po stronie CT.


Co było powodem twojego odejścia z UCP ?

Chyba głównym powodem było brak porozumienia z Syriusem. Mi nie pasowało ze gwiazdorzy, a jemu ze mam słabe statystyki i to że jestem prowadzącym grę mnie nie usprawiedliwiało. Oboje mieliśmy trochę racji, gdyż przyznam, że jako prowadzący skupiam się na tym, czy każdy dobrze wykonuje swoje zadania taktyczne itp. A dopiero na końcu dbam o swoja grę.


Stworzysz nowy team czy gdzieś dołączysz ?

Nie wiem. W tej chwili dałem sobie trochę wolnego od CS?a i skupiłem się na karierze zawodowej, ale nie wykluczam powrotu. Wszystko zależy na jakich ludzi się trafi. Czy dołączę, czy stworze nowy team - tego nie wiem, ale z pewnością będzie to szybkie dołączenie do czołówki (mam wiele niewykorzystanych taktyk w zanadrzu. :-) )


Dlaczego nie pojawiliście się na TTP 2008 Bełchatów Edition ?

Terminarz eliminacji PGA i turniej w Bełchatowie bardzo się pokrywał a niestety, ani FearFactory, ani e-rodzina nie zgodziły się na przełożenie meczu ,(taka polska :-)) więc musieliśmy dokonać wyboru. Oczywiście wybraliśmy PGA mimo, że uwielbiam turnieje robione przez FreeFraga. :-)


Co sądzisz o drużynie Universal Soliders ? Wiele osób uważało ich za ?netową drużynę?, lecz wygrali TimeToPlay.

Niestety nie widziałem ich w akcji na lanie, ale skoro nawiązali walkę, a nawet wygrali z SPQR (którego gra na IFG mi zaimponowała) to musi o czymś świadczyć.


Byłeś taktykiem w UCP. Skąd masz pomysły na taktyki ? Jak je najlepiej przekazywać pozostałym graczom ? Jakie masz porady dla początkujących taktyków ?

Nie oglądam dem ani HLTV. (tak wiem, że to wada) ale czasem jadę autobusem, siedzę w WC, czy myje zęby i wpadają mi do głowy jakieś ciekawe pomysły :-). Zawsze starałem się grać niestandardowo, ale nie każdy w drużynie akceptował moje pomysły, wiec nie wielu ciekawych, innowacyjnych taktyk nie miałem niestety okazji wprowadzić w życie. I chyba tylko to powoduje, że nie chce jeszcze skończyć z CS?em :P.


Kto według Ciebie jest faworytem EPS ? Obstaw TOP3.

Każdy z "pierwszej polskiej trójcy" dokonał transferu, zatem nic się nie zmieni i standardowo zostanie : 1 - MYM, 2 - FX , 3 ? Delta.


Co sądzi o ostatnich zmianach na polskiej scenie CS 1.6 ?

Ciężko powiedzieć kto na tych zmianach najwięcej skorzystał, ale najbardziej straciła chyba Delta.


Jak oceniasz występ MYM na DH ? Pionas ma szansę zastąpić kubena ?

Nie oceniam bo nie oglądałem. :P


Czy po odejściu kubena ?złota piątka? będzie nadal TOP1 w Polsce ?

Tak, ale będą potrzebować kilku tygodni, aby się zgrać i błyszczeć jak dawniej.


Dzięki za wywiad, chcesz kogoś pozdrowić ?

Pozdrawiam cale UCP, a w szczególności organizatorów, Kamyka i Mishka :-) i ogólnie wszystkich znajomych :].
Komentarze

~ MAJKEL 10.12.2008; 15:33
Fajny i ciekawy wywiad :) GZ

autor:

tresc:Redakcja serwisu CS16.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy czytelników.
eljot Stomatologia Częstochowa