Z archiwum e-sportu: Pr!nCeSsKa

03.03.2009; 15:48   Autor: rdF   wyświetleń: 106892

Rozmowa z Sylwią "Pr!nCeSsKą" Kruszewską, zawodniczką zespołu BSTR.fearless.

Sylwio, jaki był Twój pierwszy nick? Czy też od początku swojej kariery byłaś tą miłą Princesską, jaką znamy.

Moje pierwsze nicki były mało oryginalne, ponieważ wszystkie pochodziły od imienia. Typu: SyLQa, Sylwuś, Sylwusia... Nie miałam wtedy czasu na zbytnie rozmyślanie nad "powalającym" nickiem. Princesską w Counterku stałam się nagle, kilka miesięcy temu.


Jak zaczęła się Twoja przygoda z CS'em?

Przygoda z Counter-Strike rozpoczęła się w marcu 2007 roku, kiedy mój starszy brat maniaczył w to całymi dniami :D Pewnego razu uparta jak osiołek Princesska postanowiła spróbować swoich sił na de_inferno. Początkowo gra w ogóle mi się nie podobała tylko czat jaki można było prowadzić... No i oczywiście zielono-terrorystyczny Elite Crew. Byłam w kliku męskich klanach, gdzie traktowano mnie jako "maskotkę". Później stworzyłam razem z koleżanką żeński klan Hot Lejdis, który niestety się rozpadł. I tak upłynęło półtora roku, a ja nadal "strzelam". Tym razem pod barwami BSTR.fearless.


Ile czasu poświęcasz na grę?

Około 1-2 h dziennie, w weekendy 2-4h. Ostatnio coraz mniej...


Robisz sobie jakieś specjalne treningi mające na celu poprawienie skilla, czyli np. siedzenie na serwerach aim-mapowych, bądź DM?

Tak, robię. Co najmniej godzinkę dziennie można znaleźć mnie na moim serwerze, gdzie trenuję taktyki, ustawienia itp. A w weekendy pojawiam się na wszelkiego rodzaju DM.


Czym jest osobiście dla Ciebie Counter-Strike? Traktujesz to jako pracę, czy też po prostu jako czystą zabawę i zabicie wolnego czasu?

Od kilku miesięcy Counter-Strike'a zaczęłam traktować bardzo poważnie. Zapewne znalazło by się kilka marzeń związanych z tą grą. Również CS jest dla mnie swego rodzaju niezapomnianą przygodą i czystą zabawą, którą to będę w przyszłości miło wspominać. Counter-Strike dostarcza mi wiele przyjemności, emocji, rywalizacji, a przede wszystkim dzięki tej grze poznałam wiele wspaniałych osób.


Jak na twoją grę reagują rodzice? Chodzą podenerwowani tym, że poświęcasz swój wolny czas na CS'a grając ze znajomymi, czy tez są do tego pozytywnie nastawieni i nie maja nic przeciwko takiej grze?

Początkowo nie podobało im się, że dziewczyna gra w tego typu strzelanki. Ale gdy uświadomiłam im, że CS to nic strasznego, zaczęli mnie wspierać i nie mieli nic przeciwko tej grze. Obecnie są do tego pozytywnie nastawieni i nie ograniczają mi tego co robię.


Wiemy jaką znaną, i szanowaną organizacją jest Bez Strachu, w jaki sposób do niej trafiłaś?

Do Bez Strachu trafiłam niespodziewanie jako 3 klanowiczka, około 2 miesiące temu. Propozycję dołączenia do skromnych szeregów owego multigamingu dostałam od Aniołka i Bejbe. To właśnie z nimi miałam krótką przygodę w klanie Skillnet.Ladies.


Jaka rolę pełnisz w drużynie?

W drużynie pełnię rolę tak zwanego "gracza". W naszym teamie nie ma podziału na lepszych i gorszych, każdy jest tak samo ważny. Mogę śmiało powiedzieć, że w klanie określono mnie mianem najlepiej strzelającej dziewczyny z glocka.


Razem z dziewczynami występujesz w lidze "Female Gaming League". Jaki mecz według Ciebie był najtrudniejszy?

Myślę, że najtrudniejszym meczem dla nas była potyczka z UCP.MP3store EC.Angels. Było to ważne starcie zarówno dla nas, jak i rywalek, ponieważ walczyłyśmy o pierwsze punkty w ESL FGL. Gra była bardzo wyrównana i zacięta, bywały sytuacje gdzie panikowałyśmy i momentami było bardzo ciężko. Jednak nie poddałyśmy się i wyszłyśmy z tego cało, ciesząc się wygraną.


Na jakich lanach będziemy mogli zobaczyć BSTR.fearless w najbliższej przyszłości?

Ciężko mi cokolwiek na ten temat powiedzieć?


Jakie cele postawiłyście sobie na ten nowy, eSportowy 2009 rok?

Jak najwyższe. Na razie bierzemy udział w walentynkowym cupie. Będziemy dużo przykładać wagi do treningów i szkolić się pod czujnym okiem naszych facetów z BSTR. Na pewno będziemy brały udział we wszelkiego rodzaju imprezach dla sekcji female oraz wybierzemy się na niejednego lana.


W ostatnim czasie drużyny z żeńskiej sceny CS'a robią roszady w swoich składach, ostatnio zrobiło to Frag eXecutors, gdzie za nieaktywną "kote[q]" przyszła "Sylwia". Wy też szykujecie jakieś zmiany, czy możemy być spokojni o aktualny skład?

Nie szykujemy żadnych zmian, a na pewno nie w składzie. Jest to nasz ostateczny Line-up. Szczerze, mogę powiedzieć, że jeszcze nie przytrafił mi się taki klan gdzie dziewczyny będą tak ze sobą współgrać i dogadywać się. Nie wyobrażam sobie gry bez nich wszystkich!


Marzy Ci się sława?

Sława? To nie dla mnie. Wiele osób marzy o staniu się kimś sławnym, ja natomiast nie zaliczam się do nich. Uważam, że sława to nie wszystko, bo ona o człowieku nic nie mówi. Są w życiu ważniejsze cele do których warto dążyć i nie rozumiem ludzi, którzy pragną zdobyć ją za wszelką cenę. "Sława jest sumą nieporozumień, jakie zbierają się wokół nowego nazwiska."


Miałaś kiedyś chwile, w których pytałaś samą siebie "Co ja robię? Przecież ( jak mówią osoby nie znające się na grze) to kompletna strata czasu?"?

Bywały takie chwile, zazwyczaj pojawiały się takie pytania, gdy nie byłam w formie lub po prostu brakowało mi czasu. Kiedyś zastanawiałam się, po co ja w ogóle w to gram, czy nie lepiej byłoby zająć się czymś innym? Jednak dwumiesięczny urlop od Counter-Strike pomógł. Udowodnił mi, że warto robić to co się naprawdę lubi i teraz staram się gospodarować tak czasem, abym miała swoje pięć minut dla CS'a.


Spotykasz się czasem z sytuacjami typu: podchodzi do Ciebie grupka dzieciaków i prosi o wspólne zdjęcie, czy też gratuluje dobrego meczu?

Nie spotykam się, ponieważ mieszkam w miejscowości, gdzie naprawdę nieliczni wiedzą, że w to gram. Poza tym uważam, że nie jestem "popularna" w tej grze i to nie do mnie powinni podchodzić :) Spotykam się jedynie z gratulacjami przez "kabelek".


Czy jakieś twoje koleżanki ze szkoły/podwórka również grają w CS'a? Czy jesteś pod tym względem rodzynkiem?

Z tego co słyszałam, kilka dziewczyn z mojej szkoły gra w tą strzelankę, jednak nie dzieliłam z nimi opinii na ten temat. W 'życie' e-sportowe weszłam razem z qmpelą Blondii.nką, z którą jak to wspomniałam wcześniej, stworzyłam żeński team i to Counter-Strike stał się naszym tematem do rozmów.


Jak wiemy, nie samym CS'em człowiek żyje ;) Co robi Sylwia na co dzień?

Czas wolny? hm... W te nieliczne chwile oddaję się przyjaciołom, znajomym i rodzinie. Zazwyczaj czas wolny spędzam z moją najlepszą przyjaciółką, z którą to godzinami potrafię gawędzić. Często razem kombinujemy jakieś wypadziki na zakupy, do kina, na łyżwy, na dyskotekę czy też gramy w siatkówkę. Niekiedy mam szalone pomysły i podejmuję nowe wyzwania (nie ma ryzyka, nie ma zabawy). W pochmurne i deszczowe dni zazwyczaj pomagam rodzicom, lub wyleguję się przed telewizorem. Natomiast latem rozkoszuje się słoneczkiem ? m.in. spaceruję po lesie, śmigam na rowerze lub opalam się. I oczywiście tańczę.


Czym się interesujesz?

Interesuję się sportem (siatkówką, koszykówką, lekkoatletyką, piłką ręczną i nożną) i e-sportem, a moją największa pasją życiową jest taniec nowoczesny i hh.

Jakie masz plany na przyszłość? Co chcesz robić po zakończeniu e-sportowej kariery?

Na razie nie myślę o zakończeniu swojej kariery, a wręcz przeciwnie - o jej rozpoczęciu :D Szczerze mówiąc... Jeszcze nie wiem co chcę w życiu robić. Niczego konkretnie nie planuję, wszystko przyjdzie z czasem i wiekiem. Obecnie stoję przed wyborem dalszej drogi mojego kształcenia.


Przyszedł czas na szybkie pytanka ;) Twoja ulubiona potrawa?

Gołąbeczki (nie mylić z fruwającymi)


Twój ulubiony gracz CS'a?

Filip "Neo" Kubski


Stan: wolna/zajęta?

Wolna. Bo Książę zbyt szybko zapomniał, że miał kochać.


Dzięki za wywiad. Na koniec chciałabyś kogoś pozdrowić?

Tak, chciałabym w szczególności pozdrowić moje nieustraszone kobitki z teamu, bez których to życie nie byłoby takie kolorowe, oraz wszystkie żeńskie zespoły, nawet te które nie miały jeszcze okazji zabłysnąć na scenie e-sportowej. Dziewczynki strzelamy! Dziękuję.
Komentarze


Przejdź do strony:

poprzednia < | 1 | 2 | 

autor:

tresc:Redakcja serwisu CS16.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy czytelników.
eljot Stomatologia Częstochowa