Z archiwum e-sportu: rDh

04.06.2009; 10:25   Autor: Krzychu   wyświetleń: 91698

W ostatni weekend mieliśmy okazję oglądać Wasze zmagania podczas turnieju East Games United 2009. Co masz do powiedzenia na temat samej organizacji lana?

Organizacja - trzeba przyznać szczerze - nie była wzorowa. Z tego co mówili ludzie odpowiedzialni za imprezę, firma Dell nie dostarczyła 30 komputerów dla turnieju CS'a , przez co organizatorzy mieli mały problem. Musieli zorganizować turniej na tym co mieli, a często występowały problemy z komputerami. Dodatkowym błędem było granie na przemian meczów - raz grupa A, raz grupa D, na co traciło się sporo czasu. Nie mniej jednak lan się odbył cały i z tego trzeba się cieszyć, a organizatorzy powinni na przyszłość wyciągnąć wnioski, ponieważ mają bardzo dobre warunki do przeprowadzania tego typu eventów.


Z tego co się dowiedziałem to z nagrodami również nie było wszystko do końca zorganizowane. Dostaliście mniej pieniędzy oraz nie wszyscy sponsorzy rzeczywiście fundowali nagrody. Czy macie zamiar grać w następnej edycji czy będziecie omijać Białystok szerokim łukiem?

Fakt, nagrody zostały pomniejszone dla nas o 500zł, a z nagród rzeczowych dostaliśmy pokrowiec na podkładkę(?) oraz myszkę firmy Nova(?). Patrząc na loga sponsorów, które widniały na stronie turnieju, oczekiwania były troszkę większe.


A co jeśli chodzi o poziom drużyn? Czuliście jakikolwiek opór ze strony przeciwników?

Poziom nie był na pewno taki jak na typowo dużych lanach, ale pojawiło się kilka dobrych zespołów, tj. mix graczy Fx oraz MGS. Patrząc po wynikach łatwo nie było, natomiast osobiście nie odczuwałem jakiegoś ciśnienia oraz obawy o wynik w żadnym meczu.


Zmieńmy teraz temat z innych zespołów i przejdźmy do pytań na temat Waszej drużyny. Każdy wie, że w Waszym teamie zaszły ostatnio dość znaczące zmiany. Jak oceniasz Waszą grę po wymianach w składzie? Polepszyła się?

Ciężko jest ocenić naszą grę, ponieważ naszymi pierwszymi meczami były mecze w Białymstoku. Przed EGU 2009 nie mieliśmy okazji zagrać razem, ponieważ Tomek (ths) wyjechał w góry z przyjaciółmi świętować zakończenie matur. Po zakończonym turnieju w Puszczy :) zaczynamy bardzo intensywny trening przed dwoma zagranicznymi wyjazdami. Myślę, że po nich oraz po takich turniejach jak WCG czy HLC będzie można oceniać grę nowego składu.


Wiele się pisze o Waszej grze, ale nie wszędzie możemy się dowiedzieć o szczegółach. Zdradzisz nam kto jest prowadzącym w Waszej drużynie i jak powstają nowe taktyki?

Fakt, często ludzie strzelają kto u nas prowadzi i powstają różne historie. Otóż po rozstaniu się z rulonem, grę prowadzi ths. A proces powstawania naszych taktyk wygląda dosyć przeciętnie. Podczas różnego typu turniejów oglądamy mecze oraz demka, zbieramy się na serwerze i przedstawiamy propozycje - analizujemy je, dodajemy różnego typu elementy, tj. granaty. Następnie wszystko testujemy w meczach towarzyskich.


Mógłbyś krótko opisać każdego gracza Waszej drużyny?

ths - bardzo utalentowany gracz pod każdym względem. Świetny movement, gra w sytuacjach 1vX , zna wszystkie fajne tricki na mapach oraz miejsca gdzie można zabić przez ścianę. Doskonale opanowana gra pistoletami oraz karabinami. Dodatkowo Tomka można nazwać mózgiem naszej drużyny, chociaż czasem mógłby na nas tupnąć nogą i być bardziej stanowczy. Poza grą świetny kolega z dużym poczuciem humoru, jak każdy u nas w drużynie :).

ham - Mateusz prezentuje bardziej spokojny styl gry niczym Kapio z mousesports lub mJe z mTw. Bardzo często tworzy dla nas taktyki. Tak samo jak Tomek, świetnie strzela z karabinów oraz pistoletów (i razem z thsem jest granatowym mordercą :-D). Ham jest bardzo ambitny i zmobilizowany, dlatego od kilku lat gra mi się z nim świetnie. Prywatnie Mateusz jest świetnym kumplem, z którym znam się już kilka lat. Kto zna Matiego wie, że jest świetnym kolesiem.

rOM - Marcinek jest często szalonym graczem, który nie może opanować swojego ADHD. Gra podobnie jak ja - wszystkim. Bardzo przykłada się do gry i zależy mu na drużynie, przez co zawsze jest zmotywowany na 100%. Po dłuższej przerwie od poważnego grania, rOM na pewno zaskoczy nie jedną osobę tym co będzie wyczyniał na oficjalnych meczach.

BS7 - Bombi jest tak jak wszyscy piszą "młodym talentem". Rok temu jeszcze nie wiedziałem gdzie gra, a dzisiaj jest w znanej drużynie. To zaprzeczenie tego, że młody gracz nie może szybko się wybić. Odnośnie jego gry jest bardzo pomysłowym zawodnikiem, dobrze strzelającym z karabinów i czasem z AWP. Podobnie jak rOM, bardzo ambitny gracz oraz żądny gry i wygrywania.

Siebie przez skromność nie będę opisywał, pozostawię to kolegom z drużyny.


Teraz mam pytanie co do krycia bomsite'ów i realizowania taktyk. Jak to teraz wygląda po zmianach w składzie? Po prostu rom i BS7 pilnują razem czy wszystko ustalacie od nowa?

Przy opracowywaniu taktyk, dogadujemy się wspólnie kto, gdzie i kiedy. Wspólnie ustalamy krycie bombsite'ów tak, aby pozycja odpowiadała każdemu.


Co sądzisz o ostatnich zawirowaniach na polskiej scenie? (zmiana organizacji przez BVG, rozpad PGS). Czy myślisz, że mamy szansę dogonić poziomem scenę szwedzką czy też fińską?

Szkoda, że kolejny zespól się rozpadł, ale w jego miejsce powstanie jeden lub dwa kolejne - taka siła natury. Natomiast co do roszad pod szyldem PGS'u, średnio mnie interesuje kto jakie ma literki przed nickiem, skoro skład jest ten sam. Na scenie fińskiej bym się nie wzorował, ponieważ nie ma tam chyba żadnej silnej organizacji a zmiany występują w składach częściej niż w Polsce. Dogonić Szwecję pod względem graczy, a Niemców pod względem organizacyjnym na razie jest niemożliwe. Wiele czasu musi upłynąć, abyśmy doszli do takiego etapu. Ja sugerowałbym nie patrzeć na innych tylko robić swoje, bo zawsze w każdej dziedzinie będzie ktoś od nas lepszy, a nie oznacza to wcale tego, że jesteśmy słabi - czego przykładem mogą być tacy gracze jak aktualny skład Wicked czy też av3k.


Na jakich lanach planujecie pokazać się w najbliższym czasie? Z tego co pamiętam z poważniejszych imprez macie zagrać na GameGune 2009. Czy do tego dojdzie coś jeszcze?

W dniach 13-16 czerwiec będziemy brali udział pierw w eliminacjach do finału DreamHacka, a jak się uda to od razu też w finale DreamHack 2009, który odbędzie się w Jonkoping. Następnym turniejem na naszej drodze będzie wspomniany GameGun w hiszpańskim Bilbao, pod warunkiem otrzymania invite'a przez organizatorów. Dalej polskie turnieje takie jak WCG, HLC, PGA oraz do końca roku jeszcze jeden wyjazd zagraniczny.


A co jeśli chodzi o mniejsze lany. Jeśli miałby odbyć się turnieju w Toruniu wziąłbyś w nim udział? Czy raczej wolałbyś się nie pokazywać ze względu na nadmiar fanów ;)? A może nawet myślałeś o zorganizowaniu takiego lana w swoim mieście?

Oczywiście, że wziąłbym udział w takim turnieju, natomiast samemu nie myślałem o organizowaniu czegoś takiego z braku czasu oraz średniej znajomości spraw technicznych obsługi. Chociaż ostatni lan, o którym słyszałem w Toruniu, odbył się kilka lat temu i nie widzę osób, które mogły by coś zmienić.


Mógłbyś wytypować TOP5 Polski w "kantera"?

Ciężko jest podać aktualne TOP5 , z braku jakiegokolwiek turnieju w 2009 roku, poza internetowym KODE5.
Ale spróbujmy...

1. Wicked
2. FX / PGS / DELTA
3. PGS / DELTA / FX
4. DELTA / FX / PGS
5. MGS / LIKDWIDACJA


Zdradzisz nam jakiego sprzętu używasz do gry? Chodzi o myszkę, słuchawki oraz podkładkę.

Słuchawki - Plantronics GameCom 777
Podkładka - SteelSeries 5L
Myszka - Logitech MX518


Na koniec chciałbym spytać się o coś nie związanego z CS. Czym zajmujesz się w życiu poza "skillowaniem" w DELCIE?

Dotychczas prowadziłem nie swoją firmę, aktualnie jestem na etapie zakładania swojej działalności oraz pozyskiwaniu odpowiednich dotacji. Przy okazji chciałbym pozdrowić wszystkich. którzy chcą być pozdrowieni oraz podziękować naszym sponsorom - firmie BenQ oraz Plantronics.Komentarze

~ L337 Crew 04.06.2009; 19:51
GJ, ale mogłeś dodać jakąś fotę, wstęp i zakończenie :p

autor:

tresc:Redakcja serwisu CS16.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy czytelników.
eljot Stomatologia Częstochowa