izzy odpowiada

19.05.2008; 18:01   Autor: GAME   wyświetleń: 44164

Witam wszystkich, jest ze mną Bogdan "izzy" Wójcik, gracz uczestniczącego w ESWC 2008 teamu Frag-eXecutors.

Witam ;-)


Jak trafiłeś do FX?

Długa historia, dosyć prosta. Po raz pierwszy do FX'ów trafiłem w 2006 roku. Zaczęło się to od mojego dobrego występu na tournamencie lanowym MMGT, gdzie powiedzmy dostrzegli mnie gracze FX i sam organizator OzoN. W FX'ach po ESCW, po podobno słabych występach, został usunięty SkejtoN, wiec był wolny wakat. Bez wahania się zgodziłem na propozycję i już od następnego dnia trenowałem z graczami FX. Potem oczywiście składy się zmieniały i mniej więcej rok temu powstał ten nasz, to już raczej zaufanie naszego kapitana do mnie i naszych dawnych relacji wystarczyły żebym znalazł się w nowych FX'ach.


Jak zaczęła się Twoja przygoda z "poważniejszym CS'em"?

Hmm, z poważniejszych CS'em, pytanie gdzie się zaczyna granica "poważniejszego CS'a". Od zawsze starałem się jeździć na lany, nie bałem się występować na turniejach, generalnie przykładałem się, więc już od dawien dawna nastawiałem się na CS'a, którego możemy w pewnym stopniu zobaczyć teraz - "bardziej poważniejszego". Myślę, że to się zaczęło od momentu kiedy powstała jako taka chęć wygrania z MYM.


Mawiają na Ciebie "1 pistolet Polski". Jaki jest najlepszy trening pistoletów?

Hehe, miły ten przydomek :-D. Tak poważnie to nie ma idealnego treningu pistoletów, każdy musi je opanować we własnym zakresie, może bieganie z deaglem po serwach DM i granie z USP na aim_uspach lub podobnych takich. Moja rada dla nowych graczy jest taka: "szanuj naboje" i strzelaj "ryje" :D.


ESWC było pierwszą imprezą, na której mogliście zająć pierwsze miejsce. Udało Wam się to. Jak oceniasz Wasze mecze w fazie grupowej i play-off?

No my jesteśmy teamem, który niestety nie potrafi rozpocząć na pełnych obrotach. Przez cała grupę i play-offy nie graliśmy 100%, musieliśmy się rozgrzać, stąd takie wyniki. Oczywiście to nie umniejsza umiejętności team?ów, które pokonaliśmy. TraderTeam i peXg zdawały się być bardzo mocne na tym turnieju. Jednak w finale zagraliśmy już dużo lepiej choć zawsze da się jeszcze lepiej :-D.


Po zwycięstwie, na scenę weszło całe FX, nie tylko gracze CS'a. Czy Frag-eXecutors to jedna wielka rodzina?

Można by pisać książki o tym, co się dzieje u nas, ale to prawda - można powiedzieć, że jesteśmy jedną wielką rodziną. U nas od pewnego czasu nie ma podziałów, czy redakcja czy gracz CS'a lub Quake'a. Każdy nawzajem się wspiera w tym co robi. Dlatego rada dla innych szanujących się team'ów - multigamingów: jak powstaną problemy to trzeba je rozwiązywać, a nie rzucać w kąt, aby podświadomie oddziaływały w przyszłości. Jednak do tego trzeba dorosnąć i zmądrzeć albo to po prostu wiedzieć. Myślę, że my jesteśmy taką zbieraniną doświadczonych ludzi - graczy.


Skąd wziął się Twój nick?

Mój nick wziął się z bajki Digimon, kiedyś bardzo chciałem zostać omnibusem - ta postać bardzo mi się podobała ze względu na jej inteligencję. Nazywała się oczywiście izzy i stąd zapożyczenie.. Tak wiem - śmieszne, ale czy nie oglądaliście takich bajek mając 11 czy 12 lat? :-D.


Jaka była najśmieszniejsza historia podczas któregoś z LANów?

Musiałbym nastawić swój filtr na "zabawne historie z lanoów". No cóż takowych było wiele, bo i lanów był ogrom, jednak mogę wymienić jedną, która mi zapadła w pamięć. Wracaliśmy po wygranym turnieju w Bełchatowie z teamem EasyTeam, wchodziliśmy po kolei do busu kierującego się do Piotrkowa Tryb. Każdy umiał sobie kupić bilet oprócz naszego Joolza, który zapytany dokąd chce jechać, odpowiedział ze smutnym wyrazem twarzy "nie wiem", co wywołało frustrację kierowcy :-D. Takich sytuacji było wiele, ale bym musiał siąść i się zastanowić ze 20 minut nad samymi śmiesznymi historiami ;-)


Jakie macie plany przed ESWC 2008? Co poprawić, jaką mapę, jaką broń?

No na pewno zadamy sobie jedno pytanie, które zadajemy sobie zawsze przed turniejami, a mianowicie: "co było źle?". Nie wiadomo jak wakacje się potoczą, ale oczywiście będziemy dużo trenować drużynowo i indywidualnie. Może poprawimy jakieś takty lub dodamy nowe, naprawdę nie wiem, ponieważ do turnieju jeszcze kupa czasu, a my na razie odpoczywamy od CS'a :-).


Czy jesteś rozczarowany tym, że nie udało Ci się do tej pory rozegrać meczu w Team Poland w ENC?

Z tego co mi wiadomo to do ENC lista jeszcze nie jest zamknięta.


Spotykasz z dowodami sympatii u graczy CS'a na ulicy?

Takowych raczej nie ma, bo spotkać gracza CS na ulicy, który zmierza akurat w Twoją stronę, jest naprawdę ciężko :-)


Co Cię dalej "nakręca" do gry w Countera? Czy miewałeś, jak każdy szary gracz, chwile zwątpienia w to, czy grać dalej?

Oczywiście. Sądzę, że każdego owe rozterki trapiły - każdego dobrego gracza. Ja również miałem wiele razy takie "czarne myśli" :-D. W obecnej chwili nie mam powodów do zwątpień. Mam świetny team, w którym bardzo dobrze się rozumiemy. Wiadomo, że to nie jest tak jak kiedyś, czyli jak po raz pierwszy usiadłeś i zacząłeś grac. Jednak powtórzę - jeśli jest team i dobra atmosfera to wystarczy by mieć siłę na długie lata ;-)


Co sądzisz o połączeniu Wildy i PGS'u?

Średnio interesowałem sie multigamingami bez CS'a. Jednak mogę powiedzieć, że z dwóch silnych drużyn, zrobiła się jedna potężna, przynajmniej finansowo. Zobaczymy co z tego wyjdzie w przyszłości.


Czy często w Waszym zespole dochodzi do kłótni? Jak staracie się je rozwiązać?

Oczywiście, nie ma teamu bez kłótni. Jednak nam foch szybko przechodzi, jesteśmy dorośli, każdy z nas wie o co gramy i jak swoim negatywnym zachowaniem możemy wpłynąć na naszą grę. Dlatego myślę, że klucz do rozwiązania kłótni i wszelkich problemów jest jeden - wysłuchać po ludzku, kto ma jakie zastrzeżenia lub pójść na kompromis - tak jak w małżeństwie :-D


Dzięki za wywiad i powodzenia w przyszłości. Możesz kogoś pozdrowić.

Dzięki. Chciałbym pozdrowić całe FX, moją e-rodzinę - w tym jaya i wszystkich fanów, o ile tacy są ;-) A także moją real rodzinę: mamę, tatę, ciocię, wujka, którzy mnie wspierają na swój sposób od początku mojej gry w CS'a, no i oczywiście Ciebie GAME :-). Chciałbym podziękować naszym sponsorom: firmom one2tribe, gsm-punkt.pl oraz GamesNet.pl za wsparcie, jakiego nam udzielają. Dodatkowo chciałbym zachęcić, aby nasze nowo powstałe klany nie rezygnowały tak szybko, klucz do sukcesów to team a nie indywidualności.
Komentarze

~ najss 25.08.2009; 15:20
szanowac naboje i strzelac ryje
rozbrojil mnie ten tekst
~ L337 Crew 20.05.2008; 07:23
@GAME
przecież w nagłówkach artykułu jest napisane:

Cytat:
izzy odpowiada
19.05.2008; 18:01 Autor: GAME


No chyba że lubicie się rozdrabniać ;]
~ MeruPL 19.05.2008; 23:00
No, świetny wywiad :D
~ GAME 19.05.2008; 21:47
Pytał: Game
Odpowiadał: izzy
Redagował: Morgen

autor:

tresc:Redakcja serwisu CS16.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy czytelników.
eljot Stomatologia Częstochowa