neqs odpowiada

09.08.2008; 14:26   Autor: Game   wyświetleń: 40206

Wywiad przeprowadzony z Piotrem Lipskim, znanym bardziej jako neqs. Jest on menadżerem takich formacji jak ElitePlayers.Female i IAM, a także komentatorem pojedynków Counter-Strike w Headshot TV. Zapraszamy do lektury.

Jakiś czas temu pojawiła się wiadomość, iż zostajesz menadżerem ElitePlayers.Female. Dalej prowadzicie współpracę?

Moja współpraca z dziewczynami nie zakończyła się wraz z objęciem nowej funkcji managera w drużynie IAM. We wstępnych rozmowach poinformowałem chłopaków, że mogę prowadzić ich drużynę, ale dziewczyn nie zostawię na przysłowiowym lodzie. Najwidoczniej nie przeszkadzało im to i zajmuję się zarówno żeńską jak i męską drużyną.


Jak godzisz dowodzenie w dwóch zespołach? Jesteś również organizatorem IAM. Jak ten team powstał? Nic o nich nie wiadomo, kiedy powstali, kto w nim gra. Mógłbyś coś więcej powiedzieć o swoich podopiecznych?

Prowadzenie dwóch zespołów nie jest wcale takie trudne, jakby mogło się wydawać, ale wymaga poświęcenia trochę więcej czasu niż normalnie. Co do IAM - powstało tuż po lanie Time To Play w Poznaniu. Trzech zawodników, którzy obecnie grają w drużynie: Jubson, Jumbo oraz Nemek, pojawili się na turnieju mixem pod nazwą "Fantazja". Podczas trwania imprezy, widać było doskonałe zrozumienie między chłopakami i tak po zajęciu czwartego miejsca postanowili stworzyć nowy zespół. Podczas imprezy, w innej drużynie występował kolejny nasz zawodnik - nek, który pokazał się z bardzo dobrej strony. Dojścia gracza JP do końca nie znam, ale jest bardzo dobrym uzupełnieniem drużyny, grał w wielu dobrych zespołach. Tydzień po imprezie dowiedziałem się, że powstała nowa, bardzo silna piątka w składzie: Jubson, Jumbo, JP, Nek, Nemek, no i ja.


Jumbo ? kamerzysta HSTV. Jego miejsce w IAM jest spowodowane Waszą wspólną pracą w pierwszej internetowej telewizji dla graczy czy jego skill jest na poziomie, a Wasze kontakty nie mają znaczenia?

Jumbo jest bardzo dobrym zawodnikiem, co pokazał podczas trwania TTP. Starzy wyjadacze sceny na pewno pamiętają go z gry w takich drużynach jak Team Sky czy też Fear Factory. Nasza praca w HSTV nie ma nic wspólnego z jego grą w drużynie.


Czterech graczy (w tym Ty) jest z Warszawy. Czy to w jakiś sposób ułatwia Wam komunikację?

Można powiedzieć, że pięciu, ponieważ nek jest spod Warszawy. Szczerze mówiąc jeszcze się nie spotkaliśmy wszyscy razem, ale na pewno ułatwi nam to komunikację w drużynie jak i rozmowę o błędach, jeżeli takie się pojawią.


W okresie października-listopada będzie organizowana druga edycja lana sTGK SGGW w Warszawie. Pojawicie się na nim? Macie jakieś plany związane z wyjazdami na turnieje lanowe?

Słyszałem trochę o organizacji tej imprezy i sam widziałem, jak to wyglądało drugiego dnia, ale jeżeli odbędzie się druga edycja tego turnieju, to postaramy się pojawić. W obecnej chwili przygotowujemy się na Lan Poznań #2, który odbędzie się pod koniec sierpnia. A jeżeli w międzyczasie pojawią się jakieś inne lany, to w miarę naszych możliwości będziemy chcieli się tam zjawić.


Jaki jest Wasz cel na polskiej scenie CS?a?

Poprzeczkę postawiliśmy sobie bardzo wysoko. Pytanie tylko czy wspólną pracą oraz zaangażowaniem uda nam się ją chociaż musnąć palcem przy wyciągniętej do góry ręce.


W której rundzie kwalifikacji do WCG 2008 będziecie startować? O ile macie taki zamiar.

Eliminacje do World Cyber Games są jedną z imprez, na które czeka każdy gracz, tak i my czekaliśmy na tą chwilę i mamy zamiar wystąpić w III rundzie kwalifikacyjnej.


Niedawno była głośna sprawa z podstawieniem psity zamiast Yaiby. Twoim zdaniem, IAM postąpiło by tak samo jakby nie mieli piątego gracza czy może odpuścili by mecz oddając walkowerem? Psita oraz FF.X-Fi ponieśli konsekwencje, co jest nauczką dla innych teamów.

Nie byliśmy nigdy w takiej sytuacji, więc nie wiem jaka decyzja zostałaby podjęta. Jeżeli przełożenie spotkania nie wchodziłoby w grę, to ja bym zagrał.


: Ok, przejdźmy do rzeczy niezwiązanych z IAM. Która z imprez, począwszy od WCG 2007 aż do GameFestival była najlepsza wg Ciebie?

Najlepszą imprezą i chyba najlepiej zorganizowaną pod względem graczy jak i widzów było Heyah Logitech Cybersport 2007.


Jak już jesteśmy przy GF - jak oceniasz poziom rozgrywek?

Poziom rozgrywek podczas trwania GameFestival był naprawdę wysoki, pojawiły się takie drużyny jak BenQ DELTAeSPORTS.COM, Fear Factory X-Fi czy też mix tim zaUBER, w którym pojawili się gracze FX. Było sporo ciekawych spotkań i zaskakujących wyników, np. wygrana FF z Deltą, przegrana FF z UCP, czy też przegrana Delty z mixem podczas finału.


Co sądzisz o dołączeniu SHEENa do pExg? To dobre posunięcie, wróżysz im świetlaną przyszłość czy raczej uważasz, że to zespół, który po kilka tygodniach/miesiącach się rozpadnie. Ths w wywiadzie dla Cybersport.pl powiedział ? "Jednak z mojego doświadczenia wiem, że drużyny, w których grają takie osoby jak pepi czy motyw rozpadają się po kilku miesiącach grania i z tego co mi wiadomo to już skład peXg przestał istnieć!".

Myślę, że jest to mix zebrany na czas trwania eliminacji do WCG. Ale jeżeli mają zamiar dalej grać tym składem, to uważam, że ADi powinien mieć swoje miejsce w drużynie. Co do wypowiedzi ths'a, to trochę w tym racji ma, ostatnimi czasy drużyny tych dwóch zawodników za długo nie grały, ale może tym razem będzie inaczej.


Jak Ci się układa współpraca z Morgenem w HSTV? Z własnego doświadczenia wiem, że jest normalnym chłopakiem a nie jakąś gwiazdą CSa. Są jakieś rzeczy o których polska scena nie wie, a znajomi Maćka wiedzą?

Nasza współpraca układa się bardzo dobrze, jesteśmy dobrymi kumplami co można było zaobserwować podczas naszych wspólnych audycji, których już niedługo będzie coraz więcej. Sporo osób postrzega Maćka negatywnie i uważają go za wariata słuchając jego piosenek, czy oglądając jego filmy. Natomiast ja i jego znajomi wiemy, że jest normalną osobą jak każdy inny, może tylko trochę zakręconą, lubiąca się wygłupiać i mającą 1000 pomysłów na minutę.


Miałeś kiedyś taki moment w życiu, gdy myślałeś: "Zaraz zaraz, co ja robię w e-sporcie? Nie lepiej zająć się studiami i poważną pracą"?

Owszem - były takie momenty, ale to jak zaczynałem grać, czy też bardziej interesować się e-sportem. Wraz z dojściem do HSTV zacząłem traktować to nie tylko jako hobby ale wraz z rozwojem telewizji jako pracę. A studiować zawsze można, trzeba mieć tylko do tego chęci.


Ostatnio rzadko gościsz na ekranach monitorów graczy oglądających HSTV. Co jest tym spowodowane?

To prawda - nie było mnie ostatnio, ale w tym roku zakończyłem moją edukację i przyszedł czas na studia. Musiałem wybrać uczelnię oraz kierunek, który najbardziej mi odpowiada. Później trochę odpoczywałem nad jeziorem, byłem u babci i już niedługo ponownie wracam na antenę.


Czy ekipa HSTV będzie obecna na WCG 2008 Polska? Z tego co mi wiadomo nie dostaliście zaproszenia. Jak miewa się sprawa? Macie "na pieńku" z zarządem WorldCyberGames? Rok temu także nie mieliście stoiska.

Czy mamy na pieńku z zarządem WCG? Chyba nie - przynajmniej nic o tym nie wiemy. To prawda - w tamtym roku nie mieliśmy swojego stanowiska z prostej przyczyny - słabego internetu w danym miejscu. Jak będzie w tym roku, tego nie wiem - nie ja zajmuję się takimi sprawami.


Wiele osób chce dołączyć do ekipy HSTV, ale już nie ma paska podczas relacji informującej o rekrutacji. Nadal jest ona aktualna? Co wtedy muszą zrobić i jakie warunki spełniać? Na jakie miejsce szukacie osób ?

Z tego co wiem rekrutacja jest cały czas otwarta i potrzebujemy nowych ludzi. Wymagania nie są wielkie, ale kładziemy nacisk na zaangażowanie w to co się robi, zapał do pracy i nauki, i chyba najważniejsza sprawa: trzeba mieć ukończone 18lat. A stanowisk jest sporo, poszukujemy operatorów, montażystów, realizatorów, prezenterów, reporterów a już od września redaktorów.


Co sądzisz o młodszych, którzy pragną się wybić? Mogą jeszcze w CS 1.6 coś zdziałać czy już droga do sławy na polskiej scenie Countera jest dla nich zamknięta i lepiej niech zaczną grać w COD?a 4 lub w CS:Source?

Zawsze można się wybić tylko trzeba mieć do tego chęci i co najważniejsze - nie poddawać się, gdy coś idzie nie tak. Fakt, że na scenie CS 1.6 w obecnej chwili jest bardzo ciężko się wybić i na pewno po miesiącu czy też dwóch tego nie osiągniemy. Na innych scenach jak COD4 czy CSS, o wiele łatwiej się wybić gdyż gra tam mniej osób.


Dzięki za wywiad, chcesz kogoś pozdrowić?

Chciałbym pozdrowić Olę, drużyny, w których pełnię funkcję managera, całą ekipę HSTV oraz osoby, które powinienem pozdrowić, a tego nie zrobiłem. Dzięki.
Komentarze

~ lol'es 17.12.2008; 23:21
ja tez :)
~ Dama 10.08.2008; 21:11
Spoko Koles Lubie gdy wraz z Morgenem komentuje mecze cs'a w HSTV ..
PoZdrawiam

autor:

tresc:Redakcja serwisu CS16.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy czytelników.
eljot Stomatologia Częstochowa