O CS16.pl

Kim jesteśmy

Jesteśmy serwisem, którego załogę tworzą młodzi i ambitni ludzie. Naszym celem jest dostarczanie nowości ze świata Counter-Strike oraz pomoc początkującym graczom.

Historia

Prace nad serwisem zaczęły się pod koniec 2006 roku, kiedy to jego jedynym elementem był niedopracowany system zarządzania treścią (CMS). Zawierał on sporo błędów w kodzie, które przeszkadzały w dodawaniu nowości, artykułów oraz plików. Kilka tygodni później przyszedł czas na wykonanie wszelkich grafik. Musimy przyznać, że to zadanie nie należało do najłatwiejszych, ponieważ sami do końca nie wiedzieliśmy, czego tak na prawdę chcemy. W końcu zdecydowaliśmy się na trzykolumnowy układ, w którego skład wchodziły białe boksy z czarnymi nagłówkami. Wstępne prace nad stroną zostały zakończone, a więc pozostało już tylko wrzucić ją do sieci. Oficjalny start serwisu przypadł na 3 marca 2007, czyli po około czterech miesiącach przygotowań.

Przez pierwsze tygodnie strona była bardzo uboga w treści. Brakowało nam nowości i artykułów, które mogłyby zachęcić przyszłych czytelników do odwiedzania witryny. Doszliśmy do wniosku, że taka sytuacja wpływa niekorzystnie na nasze początkowe założenia, więc postanowiliśmy się sprężyć i zabrać do pracy. Obecny redaktor naczelny (Morgen) dodał sporo nowości, artykułów oraz plików, co przywróciło nasze nadzieje na dalszy rozwój CS16.pl. W tym samym czasie nasz administrator (L337 Crew) zajmował się strefą techniczną - ulepszał kod strony, dodawał nowe funkcje oraz pozycjonował serwis tak, by znalazł się na czołowych pozycjach w wyszukiwarkach. Trzeba przyznać, że mu się udało ;-)

Po kilku miesiącach serwis stał się dość popularny. Suma unikalnych odwiedzin dziennie przekraczała 300, co stało się dla nas znaczącym sukcesem. Nowi użytkownicy, nowe komentarze, spora liczba pobrań plików - to wszystko sprawiało nam ogromną satysfakcję. Powoli przestawaliśmy dawać sobie radę. Przyszedł czas na znalezienie newsmanów oraz innych współpracowników - kogoś, kto mógłby nas w jakiś sposób wyręczyć. Niestety, ale dosłownie nikt nie spełniał naszych oczekiwań. Byliśmy bardzo zawiedzeni i zapracowani, ponieważ sprawy administracyjne były ważniejsze od tych związanych z treścią serwisu. Nadzorowanie komentarzy, poprawianie uszkodzonych linków oraz odpisywanie na pytania czytelników miało wyższy priorytet niż dodawanie nowości czy plików.

W późniejszym okresie (pod koniec 2007 roku) rejestracja została usunięta. Opcji komentowania nie wyłączyliśmy, ale zanim opinia jakiegoś czytelnika pojawiła się na stronie, musiała zostać przez nas zaakceptowana. Zdecydowaliśmy się także na odrzucanie komentarzy, w których opisywano problemy dotyczące danego artykułu. Skutkiem tego było uruchomienie forum serwisu, gdzie każdy użytkownik mógł (i nadal może) poprosić o pomoc. Link: forum.cs16.pl

22 lutego 2008 - nowa odsłona CS16.pl. Zmieniono wygląd, kod strony oraz początkowe założenia. Serwis odwiedzany jest przez około 5000 unikalnych czytelników dziennie.

Kontakt

Administracja:

L337 Crew
e-mail: l337(at)cs16.pl

Redakcja:

Krzychu
e-mail: krzychu(at)cs16.pl

Pomagają nam:

logit
e-mail: logit(at)cs16.pl

eljot Stomatologia Częstochowa